niedziela, 25 lutego 2018

Czy wyobrażacie sobie życie na bezludnej wyspie??? Ja absolutnie nie!!!! Potrzebuję ludzi, kontaktów, rozmów, wymiany doświadczeń a i wymiany emocji:): Jednych lubimy , innych nie ale bezludna wyspa??? O nie!!!

Nawet gdybym miała tam antenę satelitarną, ekstra internet i nie wiadomo jaki jeszcze super sprzęt to nic nie zastąpi bezpośrednich kontaktów. NIC!!!!
ROZMAWIAJMY ZE SOBĄ TWARZĄ W TWARZ
JEDZMY WSPÓLNIE ŚNIADANIA, KOLACJĘ CZY MOŻE OBIAD???
Znajdźmy ,w tym braku czasu, czas  na bezpośrednie spotkanie z drugim człowiekiem....
Gdy przebywamy  z Kimś dzieje się tak wiele , nie zastapi tego żadna telefoniczna rozmowa.. Dochodzą gesty,  mimika twarzy, która nam tyle przekazuje, widzimybezpośrednio reakcję drugiej Osoby na nasze słowa.
 Np.jakże bezcennym jest zobaczyć uśmiech drugiej osoby, w odpowiedzi na na to co od nas usłyszała:):)::):)
 Czyż to nie piękne???
A i nie przytulimy nikogo na odległość gdy mu źle . Nie pocieszymy gestem.
Spotykajmy się jak najczęściej  bezpośredno!!!!!!!!!!

38 komentarzy:

 1. Jestem na blogu, wróciłam po przerwie i zabieram się za czytanie.
  Życie w pojedynkę, to wybór wielu osób. Dopóki jesteśmy młodzi, głodni wrażeń, pełni ambicji, hobby, mamy zdrowie jest ok.
  Najgorzej, gdy przychodzi starość, nie raz smutna...
  Tymczasem serdeczności zostawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abyśmy nigdy nie były samotne!!!!!!
   Wypoczęłaś na pewno.
   Spokojnego powrotu do pracy:):)

   Usuń
 2. Czasami spotkania są niemożliwe i zostaje tylko telefon albo listy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale czy to nie my stwarzamy lub nie tę możliwość???

   Usuń
  2. Jeżeli mieszkasz za granicą i jesteś uzależniona od urlopu w pracy - nie my stwarzamy sytuację tylko system.

   Usuń
 3. W dzisiejszych czasach mamy wybór. Kiedyś go nie było, więc chyba nie jest,aż tak źle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wybieram spotkania ,wspólne spacery,wypady,spacery..Lubie widzieć twarz rozmówcy ,jeg oreakcje na me słowa,na żywo:):):Ale oczywiśce,że i rozmawiam też przez telefon:):):

   Usuń
 4. U mnie jest różnie ,nie należę do osób ,by ciągle się z kimś spotykać.Ale moja codzienność jest na tyle dobra,że widuję się w tygodniu z córką ,z synem na odległości ale widujemy się przez mesendżera.Chyba częste spotkania znajomych czy rodziny umęczyły by mnie bardzo. Dlatego dla mnie wystarczy raz w tygodniu ,wtedy mamy o czym pogadać ..Kiedy jesteśmy wszyscy na "kupie" to każdy robi swoje☺☺I tylko wspólne jedzenie ,bywa ,że przy nim pogadamy,pośmiejemy się.A spacery? ...mąż nie lubi chodzić za często ,córcia tak i razem sobie chodzimy ,jak tylko czas pozwala::))Pies nas dopinguje""))))Pozdrawiam cieplutko::))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie , nie ,codziennie też bym nie chciała ale przede wszystkim mi chodzi o to aby jednak wtedy były one twarzą w twarz:):) Tak,pies to super doping:):):Człowiek nie ma wyjścia, musi się ruszyć:):):
   Serdeczności z nad Bałtyku obecnie:):)

   Usuń
 5. Miałam kiedyś tak, że nie było dnia bym mogła być sama.......czy tego chciałam czy nie. Rodzina mieszkała blisko, a że dość liczna (moja i męża), więc szła "procesja". Kochałam ich wszystkich, ale potrzebowałam też chwili wytchnienia........teraz rodzinka się rozpierzchła po kraju i świecie. Masz rację, że najlepsze jest bezpośrednie spotkanie z drugą osobą......ale nie zawsze jest możliwość, więc cieszę się, że są telefony i można porozmawiać, opowiedzieć sobie co się wydarzyło, czy pochwalić się jakąś pracą, czy nowym nabytkiem. Kiedy można spotykamy się i jest wesoło i cudownie. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wniosek więc taki, że najważniejsze to abyśmy mieli z kim się kontaktować:)dzielić się radościami i smutkami...
   Serdezcności:)

   Usuń
 6. Hmmm...im jestem starsza, tym bardziej się przekonuję, że samotność jest w porządku. Oczywiście jeśli w pobliżu znajduje się dobrze działające wi-fi i psy. Mnóstwo psów:-)
  Tak niewiele jest momentów kiedy jestem sama, że każdy z nich celebruję wyjątkowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię kontakty towarzyskie ale bardzo lubie też być w swoim własnym towarzystwie..delektować się ciszą,książką alenigdy ale to nigdy nie chciałabym być samotna...a tak to jak chce spotykam się, jak nie, chowam w swój zakątek ciszy:):

   Usuń
 7. Tak, masz rację- spotkania twarzą w twarz są najlepszą formą kontaktu. Sprawa -jak często, uzależniona jest od naszej osobowości oraz od indywidualnych potrzeb.Niektóre bliskie mi kobiety(siostra, przyjaciółki) potrzebują codziennych kontaktów na kawie, ploteczkach, jakieś wspólne wyjście itp. Ja też lubię często,ale nie za często. Z siostrą co dwa, trzy dni, z córką 2-3 razy w miesiącu, bo nie mieszka blisko, ze znajomymi raz w miesiącu...Jestem osobą,która dobrze czuje się również we własnym towarzystwie i muszę mieć przestrzeń do własnych zajęć, pomysłów i hobby.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja..także muszę mieć swoją,tylko moją przestrzeń w domu:)Wszystko musi byc w harmonii,,,a więc spotkania z innymi jakmamy na to ochotę:):
   Zapraszam na kawkę:):)

   Usuń
 8. Oj, ludzi to ja mam pod dostatkiem. I to każdego dnia. Czasem aż za dużo tych kontaktów;)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak za dużo należy się schować:):)Ja wtedy szukam sobie takie miejsce gdzie zamykam się sama z książką....
   Ciepłych dni życzę:)

   Usuń
 9. Fajnie, że znowu tu jesteś i wnosisz powiew swojego optymizmu i ciepła!Lubię spotkania z ludźmi, ale lubie też pobyć sama albo tylko z męzem. Oczywiście tęsknie za moimi bliskimi, ale spotykam sie z nimi rzadko, bo daleko mieszkają a podróze nie zawsze są mozliwe.
  Pozdrawiam serdecznie!:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. takie to nasze życie...mój syn mieszka za daleko,za daleko ode mnie..ale co zrobić..na razie takjest...i zostają właśnie rozmowy telefoniczne ale brakuje , brakuje kontaktów bezpośrednich..nie widze Jego uśmiechu, dziurek w policzkach...Spotkania towarzyskie,przyjacielskie i te zaplanowane i te spontaniczne bardzo lubię ale muszę mieć ochotę:) Jak każdy na pewno ale ogólnie fajnie jest porozmawiać z drugą osobą gdy widzi si ęjej oczy,,,tam jest wszystko....
   Ściskam Olu:):)

   Usuń
 10. Lubię i to i to, lubię być sama z sobą, szczególnie wieczorami - uwielbiam moje samotne wieczorne rytuały, ale spotkania twarzą w twarz - masz rację , są niezastąpione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty masz też innego rodzaju spotkania..z czytelnikami..na pewno cudnie widzieć ich bezpośrednie reakcje....
   Pozdrawiam

   Usuń
 11. Ja od dwóch lat chorują na nowotwór i przyjmuję jod radioaktywny, który w dużej mierze uniemożliwia mi kontakt osobisty z innymi ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wyjątkowa sytuacja, na pewno nie łatwa...Mam nadzieję ,że jednak nie jesteś sama...Życzę duuuuuuuuuuuuuuuużo samozaparcia by pokonać dziada!!!!Na szczęście żyjemy w czasach gdzie walczy się już z rakiem.Przytulam bardzo.I chcę Ci powiedzieć, że wiem co przeżywasz:):) Uściski

   Usuń
 12. Samotność jest przykra zwłaszcza dla ludzi chorych i starych, abyśmy jej nigdy nie doświadczyli.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta kto prawda człowiek chory czy stary często jest bezradny, bezsilny i jak dochodzi do tego jeszcze samotność to jest to okropne...za dużo samotnych wokół nas....Dobra wokół zyczę nam:):):

   Usuń
 13. Witam serdecznie i bardzo sie ciesze ze jest nowy ciekawy temat.Ja bardzo tesknie za moimi bliskimi i spotkaniami z Nimi.Lubie otaczac sie dobrymi ludzmi -dlatego mam ich garstke bo to sa takie serdeczne i prawdziwe rozmowy.Sama z soba tez bardz lubie pobyc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Małgorzato:)Każdy nowy gość cieszy:) Ja też wiesz lubię pobyć sama ze sobą ale jakjuż mam ochotę spotkać się z kimś to wolę,jeśli to możliwe osobiście, nie na telefon.POzdrawiam

   Usuń
 14. thanks for sharing this lovely post dear,keep posting..

  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  OdpowiedzUsuń
 15. Życie tak mi się ułożyło, że czasem z najbliższymi mogę sobie tylko przez skype pogadać. Dobre i to :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak to z tym życiem jest,,ja na ten czas mam mężą na odległość:( tylko na telefon:( ale .....jakże będzie radośc większa jak się spotkamy:):):

   Usuń
 16. Bezpośrednie spotkania najlepsze.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak uważam:):)Dobrze, że są telefony,komputery ale bezpośrednich relacjii,rozmów nic nie zastąpi!!!

   Usuń
 17. Wszystko to prawda, ale czasami, gdy pracuje się codziennie w tłumie ludzi, uciekamy w zaciszne miejsca by odreagować nadmiar ludzi wokół...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to normalne....ale uciekamy by zaraz wrócić:):)

   Usuń
 18. Ja lubię się przytulać, gadać mniej więc dopóki nie wymyślą przytulania na odległość będę się tłukła pięćset kilometrów by poprzytulać się do moich najmilejszych choć przez tydzień, dwa. I to mi wystarcza na miesiąc dwa.
  Pozdrawiam Patko, tyle u Ciebie nieba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niebo w morze się zmieniło:):):
   Oj tak Krysiu, cudnie!!! Tak własnie uważam, że warto tłuc się kawał drogi by móc być obok....a wtedy i nawet rozmowa czasami nie potrzebna:):

   Usuń
 19. Całkowicie się zgadzam. Tego bezpośredniego kontaktu nie zastąpi gadanie z kamerką, czy rozmowa telefoniczna...no nie zastąpi. Przebywanie wśród ukochanych, wśród życzliwych ludzi nie zastąpi żadna mechanika. Przyjaciółka teraz chora, rozmawiamy, piszemy, ale się nie widzimy, a ja pragnę ją uścisnąć. <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jaki to skarb najcenniejszy mieć taka przyjaciółkę.Życzę jej zdrówka i pozdrawiam Was obie.Całusy

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny, za każdy komentarz, który cieszy. Dziękuję,że spędziłeś tę chwilę ze mną...Dobrego dnia życzę:) Łap każda jego chwilę:)