piątek, 30 grudnia 2022

Pozytywy życia to......

Posta napisałam pod wpływem nastroju od kilkunastu dni,  koleżanki, która jak mantrę powtarza, że życie jest takie szare.......więc to trochę dla niej:):) Ale przede wszystkim chciałabym abyście dopisali pozytywy z życia:):)

Świat stworzony przez nas ludzi nie jest tylko kolorowy, bywa szary, niedobry. Życie niesie wiele trosk , smutków, zawirowań Maluje nas, otoczenie czasami tylko właśnie na szaro a niekiedy wchodzi i czarny z dołami , depresjami, żałobami...Świat, życie nasze bywa pełne trosk , chorób i zmartwień  i niepowodzeń ale.... .Tak, ten nasz świat , stworzony przez nas nie jest tylko kolorowy ale..i na szczęście istnieje ALE!!!!! 

Niesie nam też dni radosne, pełne zadowolenia z siebie czy innych, daje nam narodziny oczekiwanego członka rodziny, daje nam radość z obecności drugiego człowieka, niesie nagrody, wyróżnienia, daje nam hobby, dobre oceny w szkole, docenienie w pracy, docenienie przez kogoś, niesie nam zakochanie:):) niesie nam miłość!!!!Daje nam talent, daje nam umiejętności i tylko zależy od nas jak je wykorzystamy, daje nam miłosierdzie, daje nam empatię dzięki którym możemy nieść pomoc i sami ją dostawać, życie niesie nam też dni pełne wdzięczności za małe drobiazgi a może za duże np. za czyjeś uratowane życie..za odwiedzenie samotnego sąsiada.

Kiedy więc dopadnie Cię ta szara strona życia , kiedy dojdziesz do momentu, że powiesz sobie ,ze świat to taki szary a może i czarny to przypomnij sobie  proszę , że świat , życie owszem bywa szare a nawet i czarne ale BYWA TEŻ KOLOROWE!!!!

I tego Ci życzę w tym Nowym Roku abyś zawsze pamiętał, ła ,że życie  to paleta barw pełna cudownych kolorów!!!!

Dopisz coś proszę dziś w komentarzu dla nas wszystkich co życie nam daje kolorowego!!! Życzmy sobie to dziś wszyscy!!!Nie tylko na ten NOWY ROK ale i dalej:)

Uśmiech  drugiego człowieka, radość na jego twarzy, uśmiech i zadowolenie widoczne w odbiciu lustra:):) Rozkwitające kwiaty, obdarowanie kogoś prezentem, zdobycie wymarzonej pracy, zrobienie wymarzonej kariery, pójście na spacer, zauważenie blasku słońca, cienia na trawie, zdobycie Mont Everest, narodziny wnuka, wnuczki, córki, syna, czyjeś wyzdrowienie, podanie komuś dłoni, Wyjście za mąż, ożenek ..spędzanie wspólnie życia, rozmowy z bliskimi z obcymi ....udane zakupy....lista kolorów w naszym życiu, które nie jest tylko kolorowe, naprawdę może być długa

 Proszę dopisz coś do nie  w komentarzu....Dziś tylko pozytywy jakie daje nam świat, życia nasze..

I niech to wszystko kolorowe , pozytywne co dziś wypiszemy przyniesie nam NOWY ROK!!! 

                                   


          

Dopisz coś proszę dziś w komentarzu dla nas wszystkich co życie nam daje kolorowego!!!

                              

51 komentarzy:

 1. Niech ten rok przyniesie nam spokój w Polsce i na świecie, zdrowie oraz życzliwość człowieka dla człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie życie daje kawę o poranku. Wiele pomysłów na każdy dzień. Szczęśliwego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby więc nie zabrakło nam w tym Nowym Roku świetnych pomysłów:) Do Siego!!!

   Usuń
 3. Zabawa z dzieckiem, wyjście do kina, romantyczna kolacja, przeczytanie fajnej książki, zakwitnięcie hiacynta w domu, upieczenie pysznego ciacha, rozmowa z ukochaną babcią, spontaniczna wycieczka... Życie daje nam całe mnóśtwo kolorywch momentów- trzeba tylko umieć je dostrzec :) Wszystkiego najlepszego na ten nadchodzący Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super..dzięki za te dopiski:) Romantyczna kolacja ujęła mnie no i zapach ciasta!!!! ale wszystkie cudne i niech będą w naszym życiu w tym Nowym Roku!!!

   Usuń
 4. Dobra książka, miły film, głaskanie kota, miseczka lodów z brzoskwinią....
  Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o lista się wydłuża:) super....głaskanie kota dodam:):) Dodam tu tez przytulanie , tak w ogóle. Cudowego Nowego Roku!!!:)

   Usuń
 5. Też mam przesilenie jakieś, którego doświadczam rzadko. Ale, nic to Pat!
  Nic to, przecież mamy głowę na karku i rozum, który potrafi wszystko. Już dzień dłuższy, temperatura chwilowo wiosenna, niebawem prawdziwa wiosna :) Jeszcze tylko 13 tygodni z malusim haczykiem!
  Będziemy szaleć w słońcu i soczystej zieleni!!!! Bye, bye!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie moje przesilenie:) Może dodaj do listy coś fajnego z życia...soczysta zieleń na pewno:):)Fantastycznego Nowego Roku!!!:)

   Usuń
 6. Wszystko może być radosne i przytłaczające zarazem, a jakim się stanie, to zależy od naszego nastawienia.
  Życzę Ci więc, pogodnego nastawienia do wszystkiego, co przynosi życie:-)
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posta napisałam pod wpływem nastroju koleżanki, która powtarza jak mantrę w kółko, że życie to takie szare...chciałam więc aby każdy dodał coś radosnego z życia:) Udanego Nowego Roku!!!:)

   Usuń
  2. No wiesz, dla jednej osoby radością jest praca, dla innej ta praca jest przekleństwem.
   Dla mnie teraz kolorów dodaje przebywanie z wnukiem:-)
   jotka

   Usuń
  3. Oj tak Wiem cos o tym przebywanie z wnukiem to sama radość:) Do Siego!!!!!

   Usuń
 7. Odpoczynek po ciężkim dniu z filiżanką herbaty i...kotem na kolanach. Poczucie, że zrobiło się coś dobrego a przynajmniej podjęło się próbę by pomóc komuś w potrzebie. Zwyczajnie dobrego roku 2023 życzę😊🍾

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkiego Naj Naj....i dużo odpoczynku!!!!!!!

   Usuń
 8. Niech ten Nowy Rok będzie lepszy od starego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe zawsze niesie nadzieję..i to dopisuje do listy..nadzieję:):

   Usuń
 9. Kurcze, ja lubię szary kolor w różnych odcieniach więc lubię życie w ogóle i w szczególe. Trudno mi cos dodać do Twojej listy bo lubię wszystko, wszystko oprócz ... bólu. I ranki w łóżeczku i dopołudnia na spacerze i południa w pachnącej jedzonkiem kuchni i popołudnia z książką lub filmem i wieczory w wygodnym fotelisku. I wszystkie pory roku. Byle nie bolało. Ani ciało ani dusza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu jak najmniej, jak najmniej a najlepiej w ogóle bólu....Ściskam:):Kocham wygodne fotele!!!!!

   Usuń
 10. Życie daje nam wschody i zachody słonca. Te cudne spektakle, które czarują nasze oczy i serca i mówią nam, że jest pięknie, że choćby cały świat oszalał, to słonce wstanie w pełnej krasie a wieczorem znowu w nowe barwy sie ubierze. A między wschodami i zachodami jest czas światła, czas na życie ze światłem. Próbujmy iśc za nim i nie gaśmy go w sobie, nawet w najgorszy czas.
  Wszystkeigo dobrego w Nowym Roku, Pati!:-)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olu i nawzajem!!!:) Pięknie nam to opisałaś

   Usuń
 11. Szczęśliwego Nowego Roku Pati, zdrowia życzę, bo ono najważniejsze jest

  OdpowiedzUsuń
 12. Och co daje - piękne podróże! Ileż człowiek może zobaczyć czasem jadąc zupełnie blisko. I oby takich możliwości doświadczania nikomu nie zabrało:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Każdy nowy dzień, poranek. Budząc się rano wybieram- Radość.
  Dobrego 2023 Roku, Pati. Zdrowia, radości, pomyślności, spełnienia marzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radość jest fantastycznym uczuciem....Dobrego ROKU!!!!

   Usuń
 14. Narodziny siostrzeńca i zajście w ciążę drugiej siostry, która miała z tym problem :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ..to radość wielka!!!!Zdrowia dla siostry i wszystkiego dla Was dobrego!!!!

   Usuń
 15. Narodziny siostrzeńca i zajście w ciążę drugiej siostry, która długo się o to starała :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 16. Kochana Pati ♥
  ..jestem szczęśliwa, gdy wstaję rano i mogę podziękować z pokorą za każdy nowy dzień ..
  dzięki temu życie nabiera boskich kolorów .. zawsze, kiedy cokolwiek się przytrafia szukam pozytywów, dobra i piękna we wszystkim :)
  ..a w nowym roku 2023
  życzę Ci :
  ..bezmiaru szlachetnego zdrowia
  tęczowych afirmacji życia
  wspaniałej radości i uśmiechu
  moc otuleń pięknem miłości
  szeptów tkanych czułością
  smaku soczystego szczęścia
  uszczkniętych skrawków magii
  ogrom niezwykłych doznań
  każdego dnia ! ♥

  - pozdrawiam najcieplej i najserdeczniej ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zawsze pięknie poetycko to ujęłaś i poetyckie życzenia...Odpisuje teraz bo grypa mnie długo trzymała ..Niech się wszystko nam pięknie realizuje to co napisałaś:)

   Usuń
 17. Ten post trafia do mojego serduszka. Niedawno pisałam podsumowanie roku, który był dla mnie szary a wręcz czarny. Dużo zmartwień, spędzały sen z powiek, a później nie pozwalały podnieść się i żyć, ale znalazłam też pozytywy i już czym prędzej dopisuję.
  1. Przyjaciele! Myślałam, że nie ma prawdziwych przyjaciół, ich poznaje się naprawdę w biedzie. Może fałszywi się wtedy odwracają, ale często też dopiero wtedy przychodzą Ci prawdziwi.
  2. Ogólnie ludzie, bo czasem trafią się znajomości, które są chwilowe. Przyjdzie ktoś, powie coś, co sprawi, że inaczej spojrzymy na życie, pomoże w czymś i zniknie, ale to, co zrobił, zostaje na zawsze.
  3. Muzyka - w muzyce jest dużo emocji, ona może je ukoić, albo pomóc z siebie wyrzucić. Nic tylko śpiewać i tańczyć, nawet jak się kompletnie nie potrafi.
  4. Natura - ona jest bardzo kolorowa, mówi się szare jesienne dni, a liście jakoś nabierają całej palety barw, natura wycisza i jednocześnie dodaje energii. Warto jej poświęcić trochę czasu.
  5. Wycieczki - nawet za niską cenę można sobie zorganizować, w okolicę pod namiot, ważne, żeby nie popadać w rutynę, monotonnie.
  Cudownie, że napisałaś taki post dla koleżanki, to też jest kolorowe :) Szczęśliwego Nowego Roku i dla Ciebie i dla niej :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech ten Nowy Rok przyniesie jak najwięcej DOBRA ...super to wszystko opisałaś....oj ja życze sobie braku monotonii oj tak:):)

   Usuń
 18. Spacer. To że mogę wstać i pójść przed siebie. Otworzyć oczy i patrzeć na cuda przyrody. Nawet w taki pochmurny dzień jak dziś.

  OdpowiedzUsuń
 19. Każdy nowy dzień, deszcz w upalny dzień i tęcza na niebie, kontakt z naturą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. natura tak za mało doceniany element naszego życia!!!

   Usuń
 20. Mnie życie daje piękne wschody I zachody słońca wiosną latem i jesienią kolorowe kwiaty w ogrodzie a zimą białe czapy na krzakach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ach białe czapy na krzakach cudne!!! kocham białą zimę,,,może jeszcze przyjdzie? :)

   Usuń
 21. Życie nam daje możliwość poznawania nowych ludzi - szczególnie miłe jest to, kiedy poznaję kogoś tak pozytywnego jak Ty :) Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa..to prawda Poznawania nowych ludzi jest czymś cennym w życiu..

   Usuń
 22. W codzienności kryje się wiele pięknych rzeczy: poranna kawa w ulubionym kubku, praca, którą się lubi, widokówka od podróżującej przyjaciółki i wiadomość od tej dawno nie widzianej, popołudnie spędzone w miły sposób, uśmiech i dotyk najbliższej z osób, piękny wschód słońca, wyprzedaż w ulubionej księgarni, świeża pościel, kąpiel w pianie, świadomość tego, że niedługo wiosna, miłe komentarze na blogu, mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Większą część stycznia przechorowałam i teraz wszystko mnie cieszy podwójnie, zwłaszcza fakt, że powoli odzyskuję siły.
  Radosnej i kolorowej codzienności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale fajnie nam listę uzupełniłaś:) Super..Oj zdrówka zyczę..znam to dwa tygodnie walczyłam z grypą.. Zdrówka nam!!!

   Usuń
 23. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :) juz kilka dobrych dni dego nowego roku mamy, ale jakoś nie po drodze mi bo do Ciebie :)
  Mi zawsze mówili że "Życie to nie je bajka" I to niestety prawda jest. Nie zawsze tez kolorowo jest, ale najważniejsze to budzić się z uśmiechem na twarzy i pozytywnie nastawionym. Każdy zły poranek niesie za sobą zły dzień, potem tydzień, miesiąc i całe życie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj widzę ,że jakieś trudne chwile za Tobą ..Ściskam mocnoooooooooo

   Usuń
 24. Ja dopiszę patrzenie na zwierzęta, to mi zawsze daje radość. Kocham moje dwa piękne koty. Poza zwierzętami książki, rysowanie i malowanie, widok zachodzącego słońca, a czasem wschód jak siętrafi. Słuchanie muzyki klasycznej z rana. Najbardziej lubię Mozarta i Vivaldiego.

  Ściskam najmocniej

  Kasinyswiat

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, za każdy komentarz, który cieszy. Dziękuję,że spędziłeś tę chwilę ze mną...Dobrego dnia życzę:) Łap każda jego chwilę:)