czwartek, 16 listopada 2017

Czy doceniam to co mam w życiu?? Czy dostrzegam Osoby i  to co robią dla mnie?? Czy doceniam je?? A jeśli tak to czy im to okazuję?? Mówię im o tym???  Mówią, dziękuj za wszystko i to prawda ale ważne jest też chyba to by okazać- docenianie!! Ile razy mówimy Komuś "doceniam", że robisz to czy tamto ??   Często czujemy, że Kogoś  doceniamy , ba, wiemy  to nawet no ale  właśnie to my wiemy a czy wie o tym ta  Osoba???
Zadajmy sobie konkretne pytanie za co tę Osobę doceniam??? Konkretnie za co??
 I najważniejsze!!! Powiedzmy Jej o tym!!!!
Kiedy powiedziałe,aś mężowi, żonie, przyjaciółce, mamie, siostrze, bratu, sąsiadce , koledze, koleżance itd..DOCENIAM CIĘ!!!
i wymieniamy za co....tyle jest obok nas Osób których niedoceniamy albo które doceniamy ale tylko w myślach....Jak często mówisz Komuś "doceniam Cię" za........

Doceniamy czasami wszystko co mamy wokół, to, że mamy świetną pracę , to że mamy dobrego męża, fajną koleżankę, świetną przyjaciółkę, super relacje z dzieckiem.itd. doceniamy sam fakt .Dziękujemy często nawet za to np. Bogu, że mamy to czy tamto ale ile razy podziękowaliśmy i powiedzieliśmy konkretnej Osobie, że DOCENIAM CIĘ ZA TO I ZA TO????

Ja w każdym razie ostatnio to zaniedbałam.  Biegnę to nadrobić:):):

Dobrego dnia Wam!!!!!!!:):):)

Tyle jest rzeczy za które doceniamy innych..
                             MÓWMY IM O TYM!!!!
         

Znalezione obrazy dla zapytania docenianie cytatZnalezione obrazy dla zapytania nie doceniamy tego co mamy cytatyZnalezione obrazy dla zapytania doceniam cie za to ze obrazekZnalezione obrazy dla zapytania nie doceniamy tego co mamy cytatyZnalezione obrazy dla zapytania doceniam cie za to ze obrazekZnalezione obrazy dla zapytania doceniam cie za to ze jestes obrazek

Znalezione obrazy dla zapytania doceniam twoja obrazek

Doceniam każdą Twoją wizytę na mym blogu, jest dla mnie ważna, doceniam każdy Twój komentarz, jest dla mnie ważny,cenny bardzo..doceniam to co piszesz na Twym blogu, wiele wnosi to w me życie:) Doceniam tych Was co są anonimowi..Dziekuję i za taką formę wizyty:) Doceniam każdego plusika,,niby niezauważaly ale ja go widzę!!!:) Dziękuję za nie..
Mogłabym wymieniać tu długo..Powiem więc krótko jeszcze raz -doceniam każdą wizytę, każdy zostawiony ślad ...
Pat:)

42 komentarze:

 1. Myśle, że sa dwa typy osób. Takie, które rzeczywiście doceniają i wieczni malkontenci.Z pierwszymi bywa przyjemnie, ci drudzy... to zależy od stopnia zmalkontencenia(?).Nawet jak takiemu powiesz, że go doceniasz, to i tak zobaczy drugie dno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczy drugie dno bo taka jego natura ale jestem pewna ,że jednak usłyszy to, że go ,ją doceniamy..myslę,że takie Osoby po prostu nie potarfią dziękować..Narzekanie dlamnie jest zawsze oznakąbraku miłości ale własnie i możliwe,że doceniania....nawet malkonenta jest za co docenić, choćby za to, że pokazuje nam, że narzekanie nie jest fajne:):)
   A ja muszę powiedzieć , że doceniam Twój talent..ten ostatni kot naprawdę mnie urzekł!!! Ale inne prace też dowodem Twoich zdolności..które należy i trzeba doceniać!!!

   Usuń
 2. Masz rację, ja też za rzadko mówię, że doceniam. A przecież doceniam i to bardzo! Bez nich cieniem samej siebie bym była...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Olu doceniamy te Osoby i to co robią, mamy to w głowie ale jakoś nie nauczeni jesteśmy mówić o tym..
   Doceniam Olu Twoją baśniowość...Twoje literackie wpisy..Twój talent..Twoją mądrość..Twój szacunek do ludzi.. Twoje zawsze mądre u innych i u mnie wpisy...itd,itp
   Jest za co doceniać innych ,oj jest:):):

   Usuń
 3. Ja mówię: jesteś najlepszym mężem, najlepszą córką, najlepszym synem... Sformułowania " doceniam Cię " raczej nie używam, ale może warto zacząć? Ta, zrobię to...
  Pozdrowienia serdeczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja właśnie jakbym ponownie odkryłato słow.."doceniam? Wystarczy czasem tylko to słowo plus za co się docenia i czar działa...Bo najczęsciej doceniamy Osoby za efekty w pracy..lub jak wykonał jakieś zadanie.Wtedy są doceniania,nagrody itd!! To ważne ale w życiu codziennym już zapominamy..mniej to słowo używamy...jakbyśmy uznali,ze za sprawy codzienne nie trzeba już doceniać a trzeba!! Odkryłam to ponownie ostatnio:):Ja doceniami dziękujęza nie twoje porady żywieniowe ale i te "życiowe"to jak przekazujesz nam jak można życ wolniej,spokojniej jak można swe życie zmienić...Mozna wymieniac dalej..Jaku każdego,zawsze znajdzie sie więcej i więcej tego co można docenić:)
   I dlaczego Agnieszko boisz się zielonego???:):)

   Usuń
 4. To prawda, trzeba doceniać i jak najczęściej dziękować, za wszystko :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CZęsto wystarczy powiedzieć "doceniam" Cię za to i za to i już to wystarczy i już nie trzeba dziękuję...to słowo dla mnie ma ogromną moc....i jak Gaja napisała..to działa!!!:)
   Doceniam bardzoooo Twoją obecnośc u mnie na blogu. Dziękuję. Cieszą Twe wizyty a mnie cieszą moje wizyty na Twym blogu..zawsze coś ciekawego pisane ..można usiąść z herbatką malinową i poczytać sobie.Doceniam to:):

   Usuń
 5. Masz rację, lepiej dziękować niż narzekać, skupiać się na dostatku wszystkiego wokół, bo wiadomo, że podobne przyciąga podobne :-) To działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nawet nie o dziękowanie tym razem mi chodzi tylko o zauważenie gestów, czynów drugiej Osoby i docenienie tego,choćby to był drobiazg..według mnie za mało tegow swiecie..słowa "doceniam"
   Tak jak ja doceniam Twój wkład poprzez bloga w mój rozwój:):)Tyle informacji "duchowych"różnych:):Dziękuję
   Podobne energie przyciągają się:)

   Usuń
 6. Witaj!
  W dzisiejszym zabieganym świecie ludzie mało ze sobą rozmawiają, na niby proste tematy, a tak ważne.
  Ja: doceniam, chwalą, zawdzięczam i to mówię wprost;)
  Ale przede wszystkim uśmiecham się do ludzi, a ich odwzajemniony uśmiech jest podziękowaniem:)
  Pozdrawiam mile:)
  Doceniam fakt, że poznałam, odnalazłam Cię wśród wielu ludzi z blogowego środowiska:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło słyszeć dobre rzeczy na swój temat:) Dziekuję:) Docenianie jest bardzo ważne, mówienie o tym jeszcze bardziej.Doceniam bardzo to co mi napisałaś, od razu człowiekowi tak "miękko" robi się na sercu i w sumie o to właśnie chodzi abyśmy jeden drugiemu czynili dobro ale bez słodzenia oczywiście:)
   DoceniamTwojąodwagę mówienia wprost i cenię:):
   Dobrego dnia Morgano....

   Usuń
  2. Jak na koncercie było???

   Usuń
 7. Czasami w człowieku robi się taka blokada, ze mimo iż docenia to nie jest w stanie tego powiedzieć drugiej osobie...Mimo wszystko starajmy się, bo życie pisze różne scenariusze... Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie te blokady wstrzymują nas tak niepotrzebnie bo z doceniania drugiej Osoby i mówienia jej o tym może być tyle dobrego:)
   Doceniam Twoją wrażliwość ...

   Usuń
 8. Dziękuję i doceniam,że przypominasz oczywiste ale zabyte prawdy. Coraz częściej mówię kocham i dziękuję ale o tym słówku doceniam zapomniałam. Zapisuję na karteczce i przylepiam nad biurkiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu doceniam to,że Ty mnie doceniasz:):) Dziękuję,todlamnie ważne:)

   Usuń
 9. Nie zapominam o docenianiu. Borykanie się z ludźmi, którzy ustawicznie ściągają mnie w dół, sprawia, że ci przeze mnie doceniani, stali się niezwykle cenni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak wiele osób ma zdolności jeśli tak to można nazwać ściągania nas w dół ale na szczęsciemy to my wybieramy czy sie damy:):)
   Doceniam Twoją asertywność,,,jesteś super na to przykładem:)

   Usuń
 10. Hiszpanie mają takie powiedzenie, że "rodziców docenia się dopiero wtedy, kiedy już ich nie ma".... I tak jest myślę ze wszystkim - doceniamy coś/kogoś dopiero wówczas kiedy już tego nie mamy! Człowiek jest bardzo zapatrzony w siebie! Niestety :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak często tak się zdarza jak już za późno,jak płaczemy jak tracimy..doceniajmy więc TERAZ i JUż!!!
   Doceniam Twoją odwagę, Twoją siłe..to,że dajesz radę!!!

   Usuń
 11. To słowo nie pada często z moich ust, ale mam nadzieję, że swoim zachowaniem, gestami daję do zrozumienia tym, których doceniam, jak wiele to dla mnie znaczy ;)) ale zawsze można to ulepszyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest najfajniejsze ,że zawsze możemy coś ulepszyć w sobie:):)
   Doceniam Twoją gotowość, otwartość i zdolności:)

   Usuń
 12. Życie nauczyło mnie doceniać nawet te najmniejsze okruchy dobra :) Doceniam wszystko od pięknie podanego i przygotowanego śniadania przez mojego męża aż po spokojny wieczór - kolejnego szczęśliwego dnia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak,zycie potrafi uczyć choc nie każdy wyciąga wnioski z tych lekcji..ale co tam inni,ważne abyśmy zaczynali od siebie...Doceniam Twoją dojrzałość:):

   Usuń
 13. Bardo często o tym, że kogoś doceniam mówię wszystkim wokół, ale nie tej osobie. Obiecuję poprawę (jak w konfesjonale)! Świetny wpis!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie ,że sie przydał. Doceniam Twą otwartośc i szczere słowo:)I poczucie humoru:):):)

   Usuń
 14. Każdy lubi być doceniany, dlatego też by móc to dostać od innych, sam powinien ich cenić nawet za najmniejszą rzecz. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak właśnie...
   Doceniam to, że jako nieliczna chciałaś poczytać posty wstecz:):Mało Osób to czyni..wpadamy do innych, najczęsciej czytamy ostatnie posty czasami dwa w tył..ja lubie się zagłebiać poznawać osoby,oczywiście nie każdy musi mnie zainteresować ani ja kogoś ale tu już inny temat. I tak często nie mamy na to czasu...Doceniam:):

   Usuń
 15. Nie mówię, że zawsze mi to wychodzi, ale od dłuższego czasu staram się doceniać każdą przeżytą chwilę, każdą radość - małą i dużą.
  Staram się wybaczać błędy innym ludziom, bo przecież ja sama również je popełniam. Staram się doceniać innych, bo przecież wiem, że każdy z nas chce być doceniany.
  Staram się, staram ....:)
  Świetny post.:)

  OdpowiedzUsuń
 16. I wzajemnie! Doceniam wkład pracy włożony w powyższy post. Jeden z załączonych obrazko-tekstów kojarzy mi się z moją kochaną Babcią. Od zawsze jestem „niedotykalska”, no tak już mam, ale wiem, że gdy Jej kiedyś zabraknie, będzie mi przykro, że przez te swoje 40 lat z kawałkiem nie dałam rady przełamać się choć trochę bardziej.

  PS: Dziękuję za komentarze. Z czasem u mnie bywa różnie, dlatego bywa, że odpisuję z poślizgiem jak tym razem.

  Z wyrazami szacunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z czasem u nas wszystkich różnie..widzisz ja też teraz odpisuję z poslizgiem:)Wszyscy mamy swoje życie w realu, ważne sprawy,...Dziekuję za docenienie:)To fajnie być zauważonym,docenionym:)
   Dziękuję za podzielenie się sobą..doceniam to:)

   Usuń
 17. Tak, docenianie, dziękowanie, wdzięczność są bardzo ważne i masz rację- trzeba to mówić konkretnym osobom.Życie nie jest łatwe,a dobre słowa, docenianie potrafią czynić cuda. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrafią i czynią cuda , oj tak.
   Doceniam Twoją mądrość i spokój:)

   Usuń
 18. Piękne nawołanie - doceniajmy się nawzajem. Mówmy o tym, a w drugą stronę zadziała tak samo, bo jesteśmy jak lustro;) Dziękuję za cenny post - doceniam to;) Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mądre słowa.Doceniam to, że czasem zostawiasz ciepłe słowo na ,moich stronkach.
  Z całego serca życzę Tobie wiele wytrwałości, siły na codzienne szare dni, które nadeszły i długo u nas zostaną.
  Może niektóre z nich rozbłysną kolorami tęczy
  Pozdrawiam wszystkimi nastrojami listopada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie doceniam te życzenia, dziekuję za nie...czuć ,że płyną z serca i niech się dalej rozprzestrzeiają......

   Usuń
  2. pięknego posta napisałaś..mądrego..doceniami polecam!!!

   Usuń
 20. Poruszający post. Masz rację. Nie raz doceniamy w myślach, dziękujemy Bogu, a nie mówimy tego konkretnej osobie. Ja bardzo się staram, ale muszę się jeszcze poprawić. Twój blog jest wspaniały, tyle się z niego uczę. Twój blog, Twoją osobę cenię sobie bardzo i mam nadzieję, że to czujesz. Staram Ci się to okazać. Masz wspaniały na mnie wpływ. Całym sercem za Ciebie dziękuję. <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga dziękuje za miłe słowa...Jesteś bardzo mądrą młodą Osobą,,bardzo dojrzałą, całe życie przed Tobą, teraz smutne chwile ale tak to w tym naszym życiu jest,że dobro ze złem się splata i najważniesze aby mądrze tym życiem kierować albo mu sie poddać i jak to mówią popłynąć z prądem,,czy Twój mail na Twoim blogu jest aktulany???
   Ściskam...
   Dziekuję

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny, za każdy komentarz, który cieszy. Dziękuję,że spędziłeś tę chwilę ze mną...Dobrego dnia życzę:) Łap każda jego chwilę:)